Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

2021 Yılı Çıkacak Olan En Yeni Oyun Listesi

2021 Yılı Çıkacak Olan En Yeni Oyun Listesi

Dünyayı saran Corona virüs pandemisi ile birlikte sağlığımız için eve kapanmamız gereken bu zor günlerde, bilgisayar oyunları sayesinde evde çok daha keyifli ve eğlenceli vakit geçiriyoruz. Oyun oynayarak vakit geçirirken aynı zamanda arkadaşlarımızla ve dünyada daha pek çok oyun sever insanlarla buluşmamızı, tanışmamızı ve bir nevi sosyalleşmemizi mümkün kılan oyun platformlarına 2021 yılında da pek çok oyun dâhil oluyor. İşte 2021 yılı çıkacak olan en yeni oyun listesi.

Far Cry 6

Ubisoft stüdyolarından oyun severlerin beğenisine ilk olarak 2004 yılında sunulan Far Cry serisi, 2021 yılında Far Cry 6 ile geri dönüyor. Serinin 6. oyunu ile yeni bir soluk ve kültür kazanan Far Cry 6’nın hikâyesi Küba’da geçiyor. Yeni hikâyesi ile oyun severlere farklı bir deneyim yaşatması beklenen Far Cry 6, PC, Playstation 4-5, Xbox Series X-S, Stadia, Xbox One platformlarında yerini alacak.

Halo Infinite

Yapımcısı 343 Industries tarafından Xbox’a özel olarak geliştirilen Halo Infinite resmi duyuru ile çıkması beklen tarihte çıkmamıştı. Serinin en iyi oyunu olması için oyun severleri beklettiğini duyuran 343 Industries, Halo Infinite’nin sevenleri ile 2021 yılında buluşacağını duyurdu. Halo Infinite, PC, Xbox One, Xbox Series X-S platformlarından yerini alacak.

Resident Evil 8: Village

Capcom tarafından oyun severlerin beğenisine sunulacak olan Resident Evil serisinin 8. oyununda serinin bir önceki oyunu olan Resident Evil 7’nin ana karakteri Ethan Winters yeniden başrol olacak. PC, Xbox One, Xbox Series X-S platformlarında yayınlanacak olan oyun, 2021 yılında oyun severler ile buluşacak.

God Of War: Ragnarok

PlayStation 5 aracılığı oyun severlerle buluşması beklenen God Of War 2021 yılında çıkıyor. Santa Monia Stüdyolarının oyunular ile 2018 yılında buluşturduğu ve rekorlar kıran Gof Of War’ın devamı olan God Of War: Ragnorak için de beklentiler yüksek.

Deathloop

2019 yılında gerçekleştirilen E3’te geleceği duyurulan Bethesda Softworks stüdyolarının yenidünyası olan Deathloop çıkması ön görülen tarihte ertelenme kararı almıştı. Gelen yeni açıklama ile Deathloop, 21 Mayıs 2021 tarihinde PC ve PlayStation 5 platformlarında oyun severler ile buluşacak.

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2

Hardsuit Labs şirketi tarafından 2019’da oyuncularla buluşması beklenen fakat 2021 yılına ertelenen serinin 2. Oyunu Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 PC, Xbox One, Xbox Series X-S platformları aracılığı ile oyun severlere sunulacak.

Horizon: Forbidden West

Horizon serisinin bir önceki oyunu olan Zero Dawn’ın PS 4’te oyuncular tarafından tutulmasının ardından seriye devam kararı alan Guerilla Games 2021 yılında Forbidden West ile geri dönüyor. PS 4 ve PS 5 platformlarında yer alacak olan Horizon: Forbidden West oyuncuları yeni bir maceraya sürükleyecek.

Gotham Knights

2021 yılında oyun severler ile buluşması beklenen bir diğer oyunda aşina olduğumuz DC dünyasından gelen Gotham Knights. Warner Bros Games Montreal tarafından sunulan Gotham Knights PC, Xbox One, Xbox Series X-S, PS 4 ve PS 5 aracılığı ile oyuncularla buluşacak.

S.T.A.L.K.E.R: 2

GSC Game World tarafından serinin 2. Oyunu olan ve ışın izleme teknolojisinin aktif kullanılacağı oyunlardan birisi olan S.T.A.L.K.E.R 2’nin devasa bir dünyaya sahip olması bekleniyor.

Listelediğimiz üzere oyun yapım şirketleri tarafından bir değişiklik yapılmadığı sürece 2021 yılında PC, Xbox, Xbox One, Xbox Series, X-S Playstation 4 ve Playstation 5 platformlarında oyuncular ile buluşması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap