Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

90'ların En Çok Oynanan Bilgisayar Oyunları

90'ların En Çok Oynanan Bilgisayar Oyunları 

Yeni nesil gençlerin merak ettiği ve yaşamak istediği 90lı yılları yaşayan büyüklerimiz ve gençlere anlatılan o güzel zamanlardan bu günlere kadar gelen oyunlar hala bulunuyor. 

Bazı kaybolan oyunların görselleri ve grafikleri görüldüğü zaman eski yıllara 90lara esen ruhani geçiş ve o zamanlara duyulan özlemde cabası oluyor. O dönemlerin kıymetini bilen zamane gençleri ve o dönemin fırtınası olarak adlandırılan efsane oyunlar içerisinde yer alan oyunlar şunlardır: 

Sensible Soccer 1992 

O zamanlar büyük ses getiren oyun olan Sensible Soccer oyununun hala hayatta olduğunu söylemek isteriz. Hala düzenli olarak turnuvaları yapılan bu oyun eski zamanlardan günümüze taşınmış efsaneler arasında yer alıyor. Günümüzün pes olan oyunu gibi içerikleri bünyesinde barındırıyor. Bu oyun gibi futbol bilgisinin üst seviyede kartlarına işlenmiş bir futbol oyunu piyasaya henüz sürülmediği konuşuluyor. 

Oyunun bu kadar ilgi görmesinin ve o zamanlar bu denli heyecanla oynanmasının nedeni oyunun gayet basit olmasıdır. 2 tuş ile oynanan bu oyunda galibiyet de oyunun basitliği kadar kolaydır. Fakat her oyunda olduğu gibi bu oyunun da zorluk derecesi elbette var. 

Out of This World 1991 

90lar yılında ilk sistematik oyun olarak yayınlanmıştır. Konusu bakımından tamamen bilim kurgu olarak tasarlanıp hayata geçirilmiş bir oyundur. Gezegenler ve galaksiler arasındaki yolculukları bünyesinde barındıran oyun o zamanların trend oyunları arasında yer alıyordu. 

Şu an ios işlemcili telefonlar üzerinde hayata geçirilen bu oyun hala oynayıcılarına ilk zamanlardaki o 90lar havasını estirmeye devam ediyor. 

Tomb Raider 1996 

3D oynanabilen ilk oyunlar arasında yer alan bu oyun oyuncular tarafından ciddi derecede beğenilmiş ve oynanma sayısı o zamanlara nazaran binleri aşmıştır. Mezar soyguncusu olarak da bilinen bu oyunun şu sıralar xbox ve diper oyun konsolları içerisinde yeniden hayata getirileceği konuşuluyor. 

Sim City 3000 1999 

O zamanlar da adını duyuran ve günümüze kadar kendini sevdirerek taşıyan Sim City oyunu mega kent oyunudur. İlk olarak 1989 yılında piyasaya sürülse de grafik açısından yetersiz olduğu için kaldırılıp 1999 yılında tekrardan iyileştirmeler yapılarak piyasaya sunulmuştur. 

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap