Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Assassin’s Creed Odyssey İncelemesi

Assassin’s Creed Odyssey İncelemesi

Ubifost Firması tarafından 2 Ekim 2018 tarihinde çıkmış olan bu oyun; yüksek bir ilgi ile karşılandı. Bunun nedeni Assassin’s Creed serisinin diğer oyunlarının aksine bize karakterin cinsiyetini seçme hakkı sunması oldu. Ayrıca bu oyunun hikâyesi serinin diğer oyunlarına kıyasla bizi  eskilere, MÖ. 431 yıllına ve Atina ve Sparta arasındaki Peloponez Savaşı'na götürüyor. 

Oyun  PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Stadia, Microsoft Windows gibi platformlarda optimize edilebilir. Oyunda çalan müzikler oldukça başarılı ve sürükleyicidir.

Oyunun Ana Karakterleri

Oyun bize adı Alexios olan erkek karakteri ve kardeşi olan Kassandra adlı kadın karakterleri sunuyor. Oyuna giriş yapınca bizi günümüzde yaşayan ve  Layla Hassan adındaki bir bilim insanı karşılıyor. Hikayeye göre Layla, Alexios'a ait kitap ile mızrak buluyor ve bu eşyaların üzerinde iki farklı DNA buluyor. Bu anda oyun bize üç seçenek sunuyor. Alexıos karakterini seçince Kafelonya Adası'nda oyuna başlıyoruz. Hikayeye göre Alexios'un babası bir general olan Nikolas, annesi Myrrine ve kız kardeşi Kassandra'dır.

Oyunun İlgi Çeken Hikayesi

Alexios küçük yaşta iken bir kahin, Kassandra'nın
öldürülmesi gerektiğini söyler. Nikolos, kahinin söylediklerini kabul etmiş ve bir akşam vakti Kassandra'yı öldürmek için uçurumun kenarına gitmesine rağmen kızına kıyamayıp kızı yerine kahini uçurumdan atar. Bundan rahatsız olan halkın baskısı sonucu Nikolas Alexios'u uçurumdan atar. Bundan sonra Alexios'un ölmediği ve Markos adındaki bir tüccar tarafından bulunup onu büyütüldüğü ve mistios olması için elinden geleni yaptığı ortaya çıkar.

Sonra olay Alexios'un Kafelonya Adasın'da olduğu zamana dönüyor ve onun bir Mitios olduğunu, buradan kazandığı para ile hayatını geçirdiğini öğreniyoruz.  İlerleyen süreçte babası Nikolas'ı öldürme görevi alır ve babasını öldürmeye gider.

Oyunda Nasıl İlerlenir, Oyun Severler Hangi Maceralara Atılır

Oyun size seçim hakkı sunuyor.Seçimlerin sonucu biraz farklı olsa da karakterimiz Nikolas'tan bilmediği şeyler öğrenir. Bunun üzerine Alexios yola koyulur. Bu macera arasında kendisini üvey babasını öldürmek için görevlendiren adamı öldürür. Bu sırada  Kültistler'i ve kardeşi Kassandra'yı bulur. Macera devam eder önce annesini sonra babasını bulur ki babası Pisagor çıkar. Sonra  bazı mistik canlıları öldürmek için yola koyulur. Oyunda 3 farklı son bulunur.

Yorum Yap