Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Death Stranding incelemesi

Death Stranding incelemesi

Büyük deha Hideo Kojima oyunu olan Death Stranding klasik ve modern versiyon olarak karşınıza çıkıyor. Eksik yönleri olsa da güzel oyun denilebilir. Oyunda Türkçe seslendirme bulunmuyor ancak alt yazı ve menü erişimi mevcut görünüyor. Oyunun hikayesi biraz karışık ve çevirisi biraz zor ancak oyunda ilerledikçe verdiği heyecan giderek katlanıyor.  

Death Stranding Hikayesi

Dünya yıllar öncesinde Ölüm Kıyısı adı olarak bilinen felaketi yaşamış durumda bu boş dünya da Sam Porter adlı karakteri yönetiyorsunuz. Haydutların yanısıra Zamankıyım yağmurlarının olduğu ve dokunduğu  anda yaşlanmaya neden olan şehri tehtid eden felaketler insanların sığınaklara sığınmalarına neden oluyor.

Birbirlerinden bağımsız olan yerleşkeye sahip olan taşıyıcılar dünyanın önemli bir parçası haline gelmiş durumdadır. Amerikanın eskisi gibi birleşmesini isteyen başkanın kızı Amelie saldırıya uğrayıp esir olarak tutuluyor. Sam'e hologram vasıtası ile ulaşan ve ondan yardım isteyen eski başkanın kızı Amelie görevi Sam'e zor kabul ettirse de görev doğudan batıya başlayacak şekilde maceraya devam ediliyor.

Karakterlerin Oyundaki Görevleri

Oyunda yaşam ve ölüm birbirine geçmiş durumda Sam ölse de daha sonrasında Derz olarak bir geçişle hayata tekrar dönebiliyor. Dostlarımız olan Mama, Fragile ve Heartman adlı karakterler kıyı isimli düzlemle bağlantı bir durumda öte yandan düşman olan Cliff, Higgs ve Cliff gibi karakterlerden birinin ölmesi oldukça büyük bir sorun ve cesetlerinin yerleşke dışına götürülüp yakılmaları gerekiyor.

Burada yanıp krater haline dönüşüyorlar. Oyunumuzda birde BB denilen bağ bebekleri bulunuyor. Beyin ölümü gerçekleşen annelerin rahminden alınan bu bebekler taşıyıcı ile yaşayanlar arasında bir bağ kurulmasına yardımcı oluyor. Bunlar KV algılanmasını sağlıyor. 

Death Stranding Oyunun Amacı

Kopuk bir yerleşkecilik olan oyunun amacı, taşıyıcılık ve kargoculuk gibi dünyayı gezme göreviyle bir yerden bir noktaya taşımacılık görevi yapılmasıdır. Oyunda aksiyon çok az görülse de etraftaki düşmanların olması oyuna macera katabilir.

Oyunda uyanık olmak ve stratejik davranmak başarılı olmanız için oldukça önemlidir. Zorlu yolculuklar sonunda oyunda hediyeler oyunun daha keyifli olmasına yardımcı oluyor. Yolunuza motosiklet ve kamyon ile devam etmeniz için seçenekler sunuluyor bu durumda stratejiyi iyi planlamalısınız. 

Yorum Yap