Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Detroit: Become Human İncelemesi

Detroit: Become Human İncelemesi

Detroid: Become Human 2018 yapımı üç android hikayesini anlatan macera oyunudur. Oyun PS4'ler için oynanmaya müsait olup 2038 yılında geçen bir senaryo ile insan hayatını kolaylaştıran androidler konusu olmuştur. Oyunda Connor, Kara ve Markus adında üç android vardır. Bu üç android karakterlerini iyi yönetmek için mantıklı davranarak oyunda ilerlemek mümkündür. Oyun içindeki karar anları oyuncuya biraz stresli bir an yaşatsa da doğru kararlar vermek ve hızlı karar vermek önem taşıyor. 

Detroit: Become Human Detayları

Oyundaki Connor, Kara ve Markus karakterleri ileri çağda yaşadıkları için teknolojinin ve yapay üstü zekaların üst düzeyde olması, karakterlerin insan işleri yapması bir androidten çok daha fazlasını yaşatarak oyuncuya bunu hissettiriyor. Oyundaki en önemli detay karakterlerin sağlam bir şekilde tasarlanmıştır. Yapay zekalı robotların görsel detayları ve işleyişi oyundaki heyecanı arttırıyor. Oyunda yapay zekalı robotlar kendileri ile mücadele ederek özgürleşiyor. Hayal dünyasının geliştiği ve mantığımız ön planda olduğu bu oyunda android yapay zekayı empati yaparak yönlendirmemiz mümkün hale geliyor.

Detroit: Become Human Karakterleri

Oyundaki Connor karakterini yönlendirmek için dedektiflik yapmak gerekiyor. Olayları çözmek için çeşitli deliler toplayıp olayı açığa kavuşturabiliyoruz. Kara yapay zekalı robotu ev işlerini yapmak için görevlendirilmiştir. Elinden her iş gelen Kara karakteri, 300 farklı dil biliyor ve 9000'den fazla yemek pişirebiliyor. Kara'nın aynı zamanda duygusal bir karakter olmasını da oyunda ilerlerken görüyoruz. Bir diğer android karakteri Markus, oyundaki kişisel asistandır. Kamski’nin yakın arkadaşı olan Carl Manfred bir kaza geçirerek yürüme yetkisini kaybettiği için onu mutlu etmesi için Markus'u ona hediye ediyor ve Markus, Carl için gereken desteği veriyor.

Oyunun İlgi Çeken Avantajları 

Detroit: Become Human oyununun içeriğinin çok detaylı olması ve karakterlerin gerçek anlamda oyuncuya yüksek performans sergilemesi oyunun avantajlarındandır. Oyunun senaryosunun kaliteli olması ve bu senaryoyu şekillendiren unsurların üst düzey olması oyundaki macerayı arttırmıştır. Oyunda yoğun duygu ve macera olması da kaçınılmaz bir durumdadır. Karakterlerin olağanüstü özellikleri ve gelişen olaylar sayesinde akıcılık artmış, oyuncuya karakterlerle bir bağ kurma avantajı sunulmuştur.

Yorum Yap