Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Disco Elysium İncelemesi

Disco Elysium İncelemesi

Disco Elysium polisiye konulu, içeriğinde politika ve cinayetlerin bulunduğu hikayesi ile bol aksiyonlu bir oyundur. Konunun ağır olması bazı oyuncuları etkilemeyebilir fakat yine hikaye ve diyalog içindeki polisiye konusunu sevenlerin dikkatini çekecektir.

Oyundaki Harry karakterin 24 farklı özelliğinin olması, oyun içindeki otoriter yapısı ve hafızası oldukça etkili bir yapıya sahip. Oyunun içeriğindeki dedektiflik duygusunun ön planda olması oyunun heyecanını arttırıyor. Karakterimiz geçmişin hatalarını düşünerek kendisine bir azap çektiriyor ve hafızasını kaybettiği için işler biraz karmaşık bir hal alıyor.

Disco Elysium Karakter Analizi

Oyundaki karakterimizin geçmişin acısını yaşadığı için alkol ve uyuşturucu bağımlısı olmuş, hayatından vazgeçme eşiğine gelmiştir. Oyunda karakterimiz için 4 ana özellik vardır. Bunlar psikoloji, fiziksel beceri, motor becerisi ve zekadır. Oyunda bu özelliklere puan vererek ilerleme sağlanıyor.

Oyundaki beceriler puanlarla ve diyaloglarla belirleniyor. yoğun bir diyalog oyunu olduğu için konuşmalar arasında çeşitli seçenekler sunuluyor. Oyunda zar atılarak zorluk derecesi ve özellik belirleniyor.

Oyunun Öne Çıkan Özellikleri

El becerisi ile değil ses tonu ve mimikler doğrultusunda da zar atılarak gelen puana karşılık belli bir özelliğe kavuşmuş oluyorsunuz. Oyun bazen kendisi zar atarak bilgi sunuyor ve yeni bir özellik sunuyor. Oyun içindeki metinlerin olağanüstü hazırlanmış olması oyuncuları sıkmıyor. Aksine beyninde biriyle sohbet ediyormuşçasına oyuna konsantre oluşunu arttırıyor. Oyunun size sunduğu özellikler ve bu özellikler sayesinde de ödül kazanma ihtimaliniz yüksek. Oyuncular için bunun bir fırsat oluşu oyunu daha zevkli hale getiriyor.

Disco Elysium 2019 Görsel Zenginlikle Fark Yaratıyor

Oyunun rol yapma mekaniğinin yüksek olması oyun içindeki hızı arttırarak oyunculara  fayda sağlıyor. Rol yapma mekaniklerinin çok iyi olması, seslendirmelerin ve hikayenin işleyiş şekli de oyuncuların göz bebeği oluyor. Bu olumlu durumların olması sonucunda oyuncuların avantajları yükseliyor. Sistem performansının yüksek olmasını çok fazla gerektirmiyor.

Oyunda herhangi bir hatanın gözlemlenmemiş olması da yine oyuncular için büyük bir nimettir. Görsellerin mükemmelliği, oyun içindeki müzikler, iyi hazırlanmış metinler, oyun teması ve karakterlerin dizaynının harika olması Disco Elysium 2019'un en iyi oyunu olarak adından söz ettirmeyi başarıyor.

Yorum Yap