Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

Çoğu insan oyun oynayarak vakit geçirir. Kimisi bilgisayar üzerinden kimi tablet kimi ise telefon aracılığıyla birtakım oyunlar indirerek oynar. Mobil oyunlar yani telefonda oynanan oyunlar ise oldukça geniş kapsamlıdır. Pubg, Gta5 bu oyunların en başında gelir. Çoğu insana bağımlılık yaptıran PUBG mobil oyunların en gözde oyunudur. Bu oyunun içermiş olduğu savaş ve birtakım silahlar özellikle erkekleri bu oyuna yönelterek oyunun popülerliğini artırmıştır. Bunun yanı sıra Subwaysurf de başta çocukların ardından ise genç ve yetişkinlerin en çok oynandığı mobil oyunlar listesinde yer alıyor. Candy Crush ise zevkli ve keyifli bir oyun olması hasebiyle yine birçok insan tarafından tercih ediliyor. 

Mobil Oyunların Yararı

Birçok mobil oyunun insan psikolojisini ve gelişimine katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Bilgiyi öğreten ve var olan bilgileri tazeleyen oyunların varlığı az olsa da bu alana yönelen insan da pek fazla değildir. Oynayan ve bu alana yönelen çocuk, genç ve yetişkinler kelime dağarcığını geliştirerek cümle kurmaları daha kolay bir hal almış olur. Dolayısıyla bu durum insanları büyük derecede başarılı kılar. Bulmaca içerikli oyunlar da beyni harekete geçirerek hızlı düşünme ve çabuk hareket etme gibi işlemleri faaliyete geçirir.

Oyundan alınan fayda kişinin her anında yanında olan ve birçok işte yardımcı rolü üstlenmesi hasebiyle son derece önemlidir. Öğrencilere sınavlarda, ofiste çalışanlara işte, öğretmen olanlara ise okulda ve diğer vatandaşlara pek çok alanda fayda sağlamış olur. Bu oyunlar birbirinden farklı içeriktedir. Bulmacadan kelime bulmaya, harf yerleştirmeden cümle kurmaya kadar pek çok oyun içeriği mevcuttur.

 Mobil Oyunların Zararı

Mobil oyunların faydası kadar zararı da çoktur. Örneğin oynanan oyunun hangi yaşa hitap ettiği ve içermiş olduğu nitelikler önem taşır. Bunun yanı sıra oynayan kişinin psikolojik sağlığına iyi gelmeyen savaş, kavga, silah, kan, dehşet içerikli oyunlar vardır. Bu oyunların oynanması insan zihnini yorabileceği gibi zihni farklı düşünme alanlarına da kapatır. Odak noktası sadece bu oyunlardan alınan izlenim ve oyun içindeki karakterler olmuş olur.

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap