Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

En Çok Oynanan Playstation Oyunları

En Çok Oynanan Playstation Oyunları

Oyun konsolu olan Playstation günümüzde çocuklardan yetişkinlere kadar çeşitli oyunların oynandığı bir oyun platformudur. Playstation 4'lerde en çok oynanan oyunları tespit eden My P4 Life isimli uygulaması ile tüm yıllarda en çok oynanan ilk oyunun Grand Theft Auto 5 olduğu ortaya çıkmıştır. Playstationlarda  oynanan popüler olan diğer oyunlar FIFA 19,  Call of Duty: World War 2, Call of Duty: Ghosts, Detroit: Become Human,  Red Dead Redemption 2,  Battlefield 4 ve Minecraft oyunlarıdır. Bu oyunlar 20 milyonun üzerinde oynanmıştır. 

Zirvede Yer Alan Oyunlar

Grand Theft Auto 5 oyunu yaklaşık 51 milyon oynanmıştır. Zirvede olan bu oyun açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunudur. Grand Theft Auto serisinin yedinci ana oyunudur. İlk olarak Playstation 3'lerde oynanan bu oyun günümüz teknolojisi  ile ilerletilmiştir. Zirvede olan ikinci oyun ise Fifa 19 oyunudur. Playstation Network'ler üzerinden oynanan Fifa 18'in ardından Fifa 19 da zirvede yerini almıştır.

Fifa, günümüzde çocuklardan yetişkinlere kadar konsollarda en çok oynanan futbol oyunudur. Oyun gerçek hayattan kesitler ile birleştirilmiş olup futbol kurallarını da kapsar. Oyuncular kurallara uymadığı takdirde sarı ve kırmızı kart alabilir. Oyun içerisindeki  gerçekçi tutumlar sayesinde oyunun popülerliği zirveye taşınmıştır.

Günümüzün En Popüler Oyunları

Son yıllarda günümüzde en çok oynanan Playstation oyunlarında 2018 yapımı God of War ilk sırada yer alır. God of War bir aksiyon-macera serisi oyunudur. Yine 2018 yılında ortaya çıkan Marvel’s Spider-Man oyuncular arasında son yıllarda en çok beğenilen oyun olmuştur. Marvel’s Spider-Man oyunu içerisinde sallanan ağ görüntüleri ve son derece hd tasarlanmış binaların görünümü oyunun kalitesini arttırıyor.

2019 yılında çıkan Call of Duty: Modern Warfare Playstation oyunu grafiklerinin yükseltilmiş olması ile modern bir savaş oyununu oyunculara sunuyor. Call of Duty: Modern Warfare oyunu Orta Doğu'daki savaşları konu edinen hikayesi ile çoklu oyunculu bir hizmet sunuyor. Günümüz oyunlarından en iyilerinin yer aldığı bu oyunları ebeveynler dahil olmak üzere yediden yetmişe herkesin beğenisine sunuluyor.

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap