Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Far Cry 6 Oyununun Hikâyesi

Far Cry 6

Far cry 6 için herşey, aslında 2004 senesi itibariyle start aldı. Yerli kardeşlerin başında yer aldığı Crytek tarafından geliştirilen Far Cry oyunu, oyuncularına tropik adalar içerisinde gerçek bir macera serüveni yaşatmıştı. O senelerde bu oyunun kaliteli bir seriye döneceğini ve 15 sene kadar da oyun pazarında kalıcılık göstereceğini bilmiyorduk. Ancak bugüne kadar sayısız oyun sürümü ile Far Cry oyuncularını memnun etmeyi başardı.

Bu kez de Karayipler’e düşmekte ve burada bir serüvene hız katmaktadır. Güçlü bir kurgu üzerine kurulan oyun, farklı oyun hikayesi ve temalarıyla kullanıcılara sürükleyici bir serüven sunar. 

Far Cry 6 Oyununun Hikâyesi

Far Cry 6 oyununun hikâyesi, farklı bir kurguda sürükleyicilik özelliğini taşır. Oyunun hikâyesi hem kültürel hem de görsel açıdan Küba’dan esinlenip tasarlanmış ve Karayip adalarından biri olan Yara üzerinde geçen bir hikâyedir. Ülkenin başında olan Anton Castillo, Yara’yı eski gücüne kavuşturmak vaadinde bulunmaktadır. Ancak diğer yandan da Castillo’nun oğlu olan Diego’yu sonraki başkan olabilmesi amacıyla yetiştirmeye uğraşır. Anton, diktatör olduğu için hem acımasız hem de sıradışı yöntemler uygular.

Ülkenin bütün varlığını kendi oğluna miras olacak biçimde yönetir. Bu doğrultuda da özgürlükçü ve kişisel tüm fikirleri bastırmaya çalışmaktadır. Direnen kimseleri ise geri dönmemek üzere esir çalışma kamplarına yollar. Direniş ise tek bir çatıda birleşemediği için her gün biraz daha zayıflamaktadır. Bu noktada ise Dani Rojas karakteriyle oyuncu olarak sizin devreye girmeniz, devrim hareketlerine yön vermeniz ve ada halkını hürriyetine kavuşturmanız gerekecektir!

Far Cry 6 Oyununun Hikâye Temaları

Far cry 6 oyununun hikâye temaları, sürükleyici ve heyecanlı temalardan oluşmaktadır. Çetrefilli ve zorlu bir gerilla mücadesi, modern bir şekilde verilirken oyuncu olarak yapmanız gereken ise ülkeyi, diktatörün acımasızlığından ve oğlunun zalimliğinden kurtarmak, sizin görevinizdir. Bu noktada oyun, farklı hikâyesiyle şu tip ana temalar üzerine kurgulanmıştır:

  • Yara Adası Paramparça: Bugüne dek olan en geniş Far Cry oyun dünyası kurgulanmıştır. Buna göre oyun temalarından biri bu ülkenin parçalanmış hâlde ve özgürlüğe muhtaç yapısını resmeder. Oyuncunun, Yara’nın sahillerinde, ormanlarında ve başkenti olan Esperanza’da diktatör Anton’un askerleri karşısında savaşması gerekir.
  • Özgürlük İçin Savaşmak: Dani Rojas karakteriyle oyuncu, bir Yara yerlisidir. Ülkeyi hürriyetine kavuşturması için gerilla mücadelesine girişmesi gereken bir temayı resmeder.
  • Gerilla Ateş Gücü: Ülkede zalim bir rejim vardır ve el yapımı, derme çatma araç ve silahlarla gerçekleşecek savaş teması kurgulanmıştır. Bu savaşa oyuncumuz, aynı zamanda Amigos adındaki vahşi hayvanları da katar.

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap