Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Fifa 2021 Oyun İncelemesi

Fifa 2021 Oyun İnceleme 

Fifa 2021 serisinin son ve en yeni oyunu olarak uygulamaya geçti. Fifa 21'in yeni versiyonun tema renkleri değişmiş oyun içeriklerinde yeni güncellemeler gelmiştir. Fifa diğer serilerinde olduğu gibi bu serisinde de fizik mekanik hızı ön plana çıkarmıştır. Geliştirilen özelliklerden frikik, korner ve penaltı kullanma gibi mekanikler değiştirilmiştir.

Yeni özel modlu maçlar eklenmiş olup kuralsız ve mücadele maçları gelmiştir. Özel kurallı maçlar eklenerek oyunun kapasitesi arttırılmıştır. Oyunun standart zorluk seviyesine değişiklikler eklenerek Seçkin zorluğu modu oyundan kaldırılmıştır. Efsanevi zorluk adı altında bu seçenek ile oyunun zorluğunu arttırmak mümkündür. 

Fifa 21 Oyun Modu Değişikleri

Fifa 21 oyununda yapılan yeniliklerden biri de Kariyer modunda yapılan değişikliklerdir. Kritik anlarda maça müdahale özelliği oyundan kaldırılmıştı yeni seri de bu özelliği tekrar getirerek bir yenilik sunulmuştur. Online oyun modunda fazla değişiklik olmaması oyuncuları şaşırtmadı. Playstation 4'lerde grafiklerin iyileştirilmesi oyunun verimliliğini arttırmakla birlikte oyunun gelişmesine katkı sağlamıştır.

Fifa 21’ de Yapay Zekanın Oyuna Etkisi

Grafiklerin özeni beklentiyi karşılamamış olup oyunu oynadıkça grafiklerin değişmediği düşünülüyor. Oyun oynayış mekanikleri, kaleci yapay zekası içerisindeki sorunlar tam anlamıyla giderilmemiştir. Oyun içindeki farklılıklardan biri ara paslar olmuştur. Ara  pas atarken yaşanılan farklılıklar gözle görülebilir derecede değişime uğramıştır.  Defansın daha iyi olduğu gözlemlenmiş fakat yapay zekanın istem dışı hareket halinde olması ufak bir sorun teşkil edebilir. Oyunun fiziği tüm serilerde oldukça başarılı boyuttadır. Fifa 2021 serisinde de oyun ve top fiziği gayet başarılı durumdadır. Fazla geliştirme gerektirmeyen oyun fiziği bu  seride de sıkıntıya sebep olmuyor.

Fifa Oyun İçeriğinde Oyunseverleri Hayran Bırakan Özellikler

Oyun içeriğinde oyuncuların hareketliliğinde bir gelişme olduğu fark edilmektedir. Bu gelişmeler kariyer modu ile ön plana çıkmıştır. Fifanın online modları, Fifa oyuncuları için vazgeçilmez özelliklerden biridir. Grafiksel gelişmeler ve oyun içinde yapılan iyileştirmeler oyunu daha gerçekçi hale getirmiştir. 

Oyunun içeriğindeki sesler; sunucu ve yorumcu sesleri, top sesi hiçbir sorun teşkil etmiyor. Fifa 2021 oyun müziği de yine  klasik Fifa olmak üzere yeni nesil şarkıları da eklenmiştir. Oyuncuların topu kontrol etmesi, şut çekmesi ve kalecilerin hamleleri günümüz futbol oyunlarından daha kaliteli olarak geliştirilmiştir.

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap