Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

God of War Ragnarok İncelemesi

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok oyunu, Santa Monica’nın kolları sıvamasıyla tasarlanan bir oyundur. Bu oyunu geliştiren kadro ise 2019 senesinden bu yana bu oyun için gerekli çalışmaları yapmakta; oyun temellerini adım adım atmaya devam etmektedir. Daha çok da bu adımlar piyasadan gizli tutularak atılmaya çalışmışsa da oyun dünyasında bilinen bir çalışma olmuştur.

Santa Monica’ya ait oyun geliştirici ekip, yaptığı bir açıklama ile çok sayıda oyun sever kullanıcıyı oyunun heyecanına sürüklemiştir. Ayrıca bu açıklama ile oyuncular, bu oyunun PS5 temelli bir oyun olacağını anlamışlardır. Oyun için belirlenen fiyat ise içeriği bakımından değecek bir fiyat bedeli olarak oyuncuların karşısına çıkmaktadır.

God of War Ragnarok Oyun Özellikleri

God of War Ragnarok oyun özellikleri, farklı tasarım özellikleri ile kurgulanması yönünden dikkat çekiyor. Başka bir deyişle oyunun tasarım özellikleri, ön planda! Hatta bu oyunla ilgili yapılan bir araştırmada, oyunun daha yayınlanmadan önce bile güçlü bir etki uyandırdığı görülmektedir. Buna göre 2021 yılı içerisinde en fazla hangi oyunun oyuncular tarafından beklendiği, Playstation’un resmi web adresinde sorulmuştur. Cevaplar farklılık göstermiştir. Ancak Playstation’un patronu, Gad of War Ragnarok oyununa kitlenmiş beklemektedir!

Oyun, öncelikle hikâyesi açısından farklı özellikler ortaya koyar. Kendi serileri içerisinde yakaladığı hikâye devamlılığı özelliği ise bu oyunu daha da cazip ve tercih edilir kılmaktadır. Sayısız oyun severin de bu sebeplerden yüksek merakla karşıladığı bir oyun olmuştur. Ancak oyundaki hikâyeden de öte kullanılan görsel efektlerin kalitesi ve gücü, bu oyunu üst seviyeye taşımakta… Bununla beraber yüksek bir ses kalitesi sunması da oyununun altyapı özelliklerini kaliteli kılıyor.

God of War Ragnarok Oyun Hikâyesi

God of War Ragnarok oyun hikâyesi, sürükleyici bir kurguya sahiptir. Kratos karakterinin Baldur’u öldürmesiyle beraber Ragnarok’u başlatması beklenir. Bu noktada İskandinav mitoloji kültüründeki bu olay için “Kahramanların Alacakaranlığı” ifadesi kullanılmaktadır. Çok sayıda kahramanın ölmesine neden olan bir tür kehanettir. İşte oyunda da bu olay, çok sayıda kahramanın ölmesine neden olur. God of War oyun serisi, hep bu tip mitolojik kurgulara dayalı olan ve kalite gücü yüksek hikâyelerden meydana gelmiştir. Bu yüzden Baldur’un ölmesi, oyunda Ragnarok’un gelmesini göstermektedir.

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap