Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Halo Infinite Oyun İncelemesi

Halo Infinite

Halo Infinite oyunu için oyunculara bir oynanış videosu sunulmuştur. Bu sayede oyuncular, oyunun kurgusu ve gidişatı ile ilgili bilgi sahibi olabilirler. Bu eğlenceli oyun, Xbox Game Showcase etkinliği üzerinden duyurulmuştur. Sonrasında da oyunla alakalı yeni konsol çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. Bu kurgu ve tasarım çalışmalarına ilaveten güncel seçenekler oyun içerisinde yer almıştır. Oyunu tasarlayan şirket, bu noktada oyun severleri, Microsoft ile alakalı konsolları gerçekleştirmiş olduğu tanıtıma çağırmaktadır.

Halo Infinite Oyununun Hikâyesi

Halo Infinite oyununun hikâyesi, farklı tasarım gücüyle bir oynama videosu üzerinden kullanıcılar tarafından takip edilebiliyor. Dolayısıyla tüm detaylara vakıf olan oyunculara, bu video aracılığıyla da oyunun hikâye ve hedeflerinin kayıp üstüne ilerleyeceği gösterilmiş oluyor.

Bu oyun içerisinde oyuncu, aslında kayboluyor. Kaybolmasıyla beraber muhteşem görseller eşliğinde 167 gün ardından oyuncu uyanıyor. Bu sayede öncelikle zırhını giyiniyor. Daha sonrasında ise oyuncu, şirket tarafından tasarlanan sinematik video içerisinde olduğu gibi aracın kapısının açıldığını görüyor. Oyuncu, bu evrede ateş ederek ilerlemeye başlamış oluyor. Bu sürükleyicilikte devam eden oyun, farklı tasarımlarıyla da dinamizmini korumakta…

Halo Infinite Oyununa Eklenen Yeni Mekanikler

Halo Infinite oyununa eklenen yeni mekanikler, oyunu daha da etkileyici bir hâle döndürmekte… Oyunla ilgili tasarlanmış görsellerde muhteşem bir etki söz konusu… Oyun öncesinde video ile yayınlanmış görsellere baktığımızda da dikkat çekenlerden birinin Master Chief ile alakalı kancalı bir ip olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla türlü yönlendirmeler ile oyuncular, bu ipi oyunda kullanabildiğini göreceklerdir. Bu eklenen özellik sayesinde oyunda hızlı ve yakın dövüş metodu üzerine yapılan çalışmalar da daha çok ön plana çıkarılmıştır. Ayrıntılı özelliklerine ise tek bir tıklama sonucunda ulaşmanız ve kullanabilmeniz mümkündür.

Halo oyun serisinden alışık olunan kötülükleri, dilerseniz yine ön planda tutabilirsiniz. Sizinle ilgili tüm beklenti ve çalışmaları yine buradan kullanmanız mümkün olur. Ayrıca oyun süresince Halo oyun serisinden alışık olduğunuz gibi ateş edebileceğiniz ne varsa, ateş ede ede kullanıp ilerlemeniz gerekiyor. The Banished’in ise bu oyunun kötüleri olduğu göze çarpıyor. Bununla beraber Halo Infinite oyunu içerisinde çoklu oyuncu desteği mevcut. Dolayısıyla etkileşim gücü yüksek bir oyun, sizleri bekliyor!

Halo Infinite Sistem Gereksinimleri

Halo Infinite sistem gereksinimleri her oyuncu tarafından merak edilen konulardan biridir. Oyunun ertelenmesi de oyuncuların dikkatini ve merakını toplamıştır. Halo Infinite için önerilen ve minimum olmak üzere iki çeşit gereksinim listesi sıralayabiliriz.

Minimum Sistem

 • İşletim sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: İntel Core İ5 4460- AMD FX 8350
 • Ekran kartı: Nvıdıa Geforce GTX 760 – AMD Redeon R7 260x V3
 • Sistem belleği: 8 GB ram
 • Depolama Gerekesimi: 55 GB boş alan
 • DirectX: Sürüm 12

Önerilen Gereksinimler

 • İşletim sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: İntel Core İ5 4790 – AMD FX 8370
 • Ekran kartı: Nvıdıa Geforce GTX 980Ti 6GB– AMD Redeon R9 Fury 4GB
 • Sistem belleği: 16 GB ram
 • Depolama Gerekesimi: 55 GB boş alan
 • DirectX: Sürüm 12

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap