Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Hogwarts Legacy Oyununun Hikâyesi

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy oyunu, yeni bir Haryy Potter oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. Dünya üzerinde fazlasıyla ilgi gören Haryy Potter, şimdi de PS5 etkinliğinde ilan ettiği oyunlarının başında Haryy Potter Hogwarts Legacy sürümünü sunmakta… Bu oyunla ilgili tanıtımların yapılmasının hemen ardından oyuncu kitlesi tarafından yoğun ilgi görülmüştür. PS5 ile tahmin edilenin çok üzerinde bir oyun deneyimi yaşanacağı garanti edilmekte… Bu oyun, dolayısıyla henüz keyfini çıkarmamış tüm oyuncular tarafından fazlasıyla ilgi ve merakla karşılandı!

Yeni bir Harry Potter oyunu olan Hogwarts Legacy teması, oldukça farklı bir yapıda… Bu oyunda bazı özellikler çıkarılmış, bazı özellikler ise ilave edilerek oyuna farklı bir dinamizm getirilmiştir.

Hogwarts Legacy Oyunu Ana Karakter Kontrolü Özelliği Sunmuyor!

Hogwarts Legacy oyunu ana karakter kontrolü özelliği sunmuyor! Bu yeni oyun, bir yandan Harry Potter hikâyesinin kitap serisinden esinlenerek devam edecektir. Yani oyunun hikâyesi, aynı hikâye üzerinden tasarlanıp hazırlanmakta… Dolayısıyla oyunü Hogwarts temeli üzerinden ilerleme gösterecektir. Ancak oyun ile ilgili belki de en ilginç detay; oyuncunun, Haryy Potter karakterini canlandırmayacak olmasıdır!

Oyuncular, ana karakterleri oynamak yerine, kendi tasarlamış olacağı yepyeni oyun karakterleri ile hikâyede ilerleyecek! Ayrıca Ron Weasley veya Hermione Granger gibi oyun içerisinde kontrol edebileceğiniz ana karakterler bulunmayacaktır.

Hogwarts Legacy Oyun Konusu ve Kurgusu

Hogwarts Legacy oyun konusu ve kurgusu, tek oyunculu yapısı ile karşınıza çıkıyor. Konusu ise 1800’lü senelerdeki büyücülük konusu… Rol yapma ve aksiyon çeşitlerindeki yapımın ana teması ise açık dünya yapısı şeklinde olmaktadır.

Oyuncu olarak, bir yandan da hikâyedeki büyücülük okulunda özel tasarladığınız karakterlerinizi geliştirmeye çalışacaksınız. Öte yandan fantastik bazı canavar karakterler ile mücadele edeceksiniz. Buna göre oyun kurgusunda, açık dünya temasına uygun olacak şekilde kitap ve filmlerden bildiğiniz mekanlar da yer almakta… Ayrıca oyun, yalnızca PS5 uyumlu olarak tasarlanmamış bir oyun. Totalde PS4, PC ve Xbox modellerine de uyumlu olarak tasarlanan bir oyun karşınızda olacak! Oyun deneyimi ise görsel tasarımın da kaliteli etkisiyle daha dinamik ve sürükleyici bir hâl alacaktır.

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap