Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Kafa Topu İncelemesi

Kafa Topu

Mobil oyunların gelişimi, teknolojik cihazların gelişimine bağlı olarak doğru bir orantıda eğilim göstermektedir. Özellikle son dönemlerde oldukça çeşitlenen ve her ihtiyaca ve her bütçeye yönelik taleplere cevap vermek adına mobil cihaz üretimi sağlayan firmaların artış göstermesi, mobil oyunlarında çeşitlenmesini sağlamıştır. Ülkemizin de mobil oyun kazarında söz sahibi olduğundan söz etmek yanlış olmayacaktır. Milyonlarca mobil cihaz kullanıcısı olan ülkemizde aynı orantıda mobil oyun oyuncusu da yer almaktadır.

Kafa Topu bu oyunlardan bir tanesidir. Kafa Topu oyunu ile kullanıcılar sosyal bir oyun deneyimi yaşayacaklardır.  Online olarak rakiplere karşı oynanabilen bir oyun olan Kafa Topu, oyun içerisinde de birçok özelliği içerisinde barındırmaktadır. Kafa Topu oyununun son derece basit ve pratik ara yüzünün olması, kolay yüklenebilmesi, çok fazla hafıza gerektirmemesi gibi özelliklerinden dolayı Kafa Topu mobil oyunu son derece popülerdir. Android ve İos uygulama menülerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilen Kafa Topu oyunu, genel olarak birçok özelliği içerisinde bulundurur. İlk olarak oyun içi karakterler bulunmaktadır.  Bu karakterler değiştirilebilir ve geliştirilebilir özelliklere sahiptirler. Karakterlerin gelişimi oyun içerisinden kazanılan puanlar ile yapılabilmektedir. Kafa Topu oyununun esas mantığı iki kale arasında yer alan iki farklı karakterin mücadelesidir. Bu karakterler, 90 saniye boyunca rakibine üstünlük kurmaya çalışırlar ve sürenin sonunda üstün gelen taraf mücadeleyi kazanır. Kazanılan her mücadelenin sonunda oyuncular puan kazanır.

Kafa Topu oyununun bu kadar yoğun olarak tercih edilmesinin başında, oyunun birçok akıllı mobil cihaz tarafından yüklenebilir ve oynanabilir olmasıdır. Oldukça makul düzeydeki hafıza alanı ile mobil cihazlarda fazla yer kaplamadan yüklenebilen Kafa Topu oyunu son derece eğlenceli anlar yaşamak için tercih edilebilir. Kafa Topu oyunu her ne kadar bireysel yeteneklere dayalı bir oyun olsa da, oyun içerisindeki karakterlere yüklenen ekstra özellikler sebebiyle, bireysel yetenek harici kazanımlar da sağlanabilmektedir. Bu ekstra özellikler, kalelerin büyümesi, topun şiddetinin artması, karakterlerin yavaşlaması ve donması, kalelerin küçülmesi, ekstra süre kazanılması gibi özellikler gösterilebilir. Tüm bu özelliklerinin yanında Kafa Topu oyunu mobil cihazların eski sürümlerine de yüklenebilir ve çoğu kullanıcı bu eğlenceye ortak olabilir.

 

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap