Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

Mafia 3 İnceleme

Mafia 3 Genel İnceleme

Mafia 3 oyun dünyasında açık dünya yapılı oyunlar arasında popüler olan bir oyundur. 2002 de Mafia oyununun çıkmasının ardından seriler ilerletilmiş ve içerikler yenilenerek oyunculara sunulmuştur. Bir zamanlar Gta oyunu gibi içeriği yüksek  ve gerçekçi oyunların o dönemlerde popüler olmasının ardından Mafia serisi de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Oyunun senaryosu New Bordeaux şehrinde geçiyor. Oyunda canlandırılan karakter Lincoln Clay Vietnam Savaşından sağ dönüp hayatını düzene sokmaya çalışırken bir grup düşman buna izin vermeyerek karakterimize zorluk  çıkarıyor. 

Mafia 3 Güçlü Senaryosu İle Heyecanı Arttırıyor

Mafia serisi diğer açık dünya oyunlarından daha fazla sevilmiştir. Bunun nedeni güçlü senaryosu ve karakter animasyonlarıdır. Oyundaki senaryo ve hikayenin işleyiş şekli oyundaki akışı güçlendirerek oyunu daha etkili bir hale getiriyor. Karakterlerin senaryoya uygun bir şekilde dramatik rolleri ve karakterlerin çaresizlikleri üst seviyeye çıkartılarak oyuncunun ruhuna işliyor.

Oyunun hikayesi oyun oynandıkça ilerleyerek oyuncuya ayrı bir heyecan katmayı başarıyor. Bir intikam arayışında olan Lincoln, yan karakterin sayesinde hikayeyi ilerletmeyi sağlıyor. Oyunun içinde ana görevler ve yan görevlerin bulunması oyuncular için tasarlanmış koleksiyonlar da oyuna ayrı bir hava katıyor.

mafia 3 sistem gereksinimleri

 

Oyunda Yer Alan Ekipmanlar

Oyunda 45'ten fazla silah, 50'den fazla araç bulunması oyun içindeki çeşitliliği arttırıyor. Oyunu oynarken istenilen yerde silah alımı ve araba çağırılması gibi özellikler beliriyor. Bunlar oyuna bir avantaj olarak eklenmiştir.

Oyun esnasında siper alma mekaniğinin basit hatalar vermesi oyuncunun dikkatini  dağıtsa da hayali araçları sürmek oyunun keyfine varmayı sağlıyor. Oyunda silahların çeşitli olmasının avantajı dışında yakın dövüşte kullanmak için bıçaklar da yer alıyor. Oyundaki rambo bıçağı ile yakın savaşlarda oldukça üstün bir performans sergilenebilir.

Yüksek Grafikle Gerçekçilik

Açık dünya oyunları arasında oyuncuların beğenisine sunulan Mafia 3 serisinde aşırı gerçekçi açık dünya yapısı oyuncuların dikkatini çekiyor. Şehir hayatının canlılığı, araba hızlanınca polislerin peşine takılması, ceza kesilmesi ve arabayı sürüş tekniği oyun içerisinde gerçekçiliği üst düzeye çıkararak oyuncuların dikkatini çekiyor. Şehir içindeki grafiklerin iyi tasarlanmış olması, oyundaki barlar, araba dükkanları ve birçok mekan oyun içinde yer alıyor. 

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap