Güzel Sanatın Başlangıcı Oyundur! Yeni Nesil Oyun Haber Platformu

PUBG Mobile İncelemesi

PUBG Mobile

Mobil oyun pazarı son yıllardı teknolojik gelişmelere bağlı olarak oldukça gelişmiştir. Milyar dolarlık bir ekonomiye sahip olan mobil oyunlar, milyonlarca insan tarafından dünyanın farklı noktalarından eş zamanlı olarak oynanabilmektedir. Bu olanaklarından dolayı mobil oyunlar ulaşabildiği kitleler açısından son derece küresel bir Pazar olarak dikkat çekmektedir.

Mobil oyunlar arasında en dikkat çeken ve ön plana çıkan oyunların başında Pubg Mobile gelmektedir. Pubg Mobile oyunu online olarak oynanabilen bir oyundur. Ücretsiz olarak telefonlara ve tabletlere indirilebilen Pubg Mobile aynı anda 4 farklı kullanıcının eş zamanlı olarak bir harita üzerinde hareket edebilmesine imkan sağlamaktadır. Oyun içerisinde yer alan farklı haritalar, farklı teçhizatlar, kıyafetler ve silahlar bulunmaktadır. Bu alanda kullanıcılarına birden fazla seçenek sunan Pubg Mobile, kadın ya da erkek kullanıcıların zevklerine yönelik seçenekler de sunmaktadır. Pubg Mobile içerisinde farklı modlar yer almaktadır. Farklı oyun modları olarak 100 kişilik harita üzerinde mücadele, zombi modları, 4’e 4’e karşılaşmalar ve eğitim modları gösterilebilir. Oyunun temel mantığı ise mücadele sonunda en son hayatta kalanın kazanmasıdır. Bu kazanç kullanıcılara çeşitli hediyeler, biletler ve jetonlar sağlamaktadır. Kazanılan bu jetonlar ile oyun içerisinde yer alan mağazalardan çeşitli kıyafetler ve ekipmanlara sahip olabilirsiniz.

Pubg Mobile oyunu içerisinde çeşitli ulusal etkinlikler de düzenlenmektedir. Oyunun sağlamış olduğu imkanlar olarak kullanıcılar kendi takımlarını oluşturup diğer rakiplere karşı mücadele edebilir, bu mücadele sonucunda çeşitli ödüller kazanabilir. Üstelik bu takımlı mücadeleler uluslarlararası da olabilmektedir. Diğer ülkelerdeki kullanıcılar ile karşılaşmak ve rekabet etmek Pubg Mobile aracılığı ile mümkündür.

Pubg Mobile, oyununu mobil platformlardan oynayabilmek için cihazın belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklerin ilk başında,  sistem yeterlilikleri gelmektedir. Pubg Mobile oyununu android cihazlardan oynayabilmek için cihazın minimum android 5.1.1 sürümü yüklü olması gerekmektedir.  Apple cihazlarda ise Pubg Mobile oyununu oynayabilmek için cihazlarda minimum İOS9 sürümünün yüklü olması gerekmektedir. Aynı zamanda her iki sistemde de 2 GB’lık bir boş alan bulunması oyunun yüklemek için gereklidir. 2018 yılında yılın oyunu seçilen Pubg Mobile popülerliğini her geçen gün arttırmaktadır.

 

Yazar Hakkında

Ahmet Tosun
Ahmet Tosun Selamlar, öncelikle adım Ahmet. Forum tarafında beni CLAY olarak görebilirsiniz =) Oyun içerikleri üretmeyi seviyorum, içeriklerimi beğendiğinizde bir küçük yorumla bunu belirtebilirsiniz. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap